Felkészülési torna, jó eredmény

Végre újra vannak floorball edzések – vége a nagy tespedésnek. Az első hét lezárásaként szombaton egy három (eredetileg négy, de az utolsó pillanatban az egyik nevező visszalépett) csapatos, saját szervezésű felkészülési tornán szerepeltünk Kartalon. Az utolsó húsz percet leszámítva végig négy sorral játszottunk – negyedik sornak elvittük a legidősebb utánpótlás csapat legjobb sorát is.

Az első meccset az OB I-et a bajnokság felénél veretlenül vezető Krokodilokkal (azaz a bajnokaspiránssal) játszottuk, és egy nagyon jó mérkőzésen meggyőző fölénnyel szereztük meg a győzelmet: Diamonds X3M Team – Dunai Krokodilok SE 10-5 (3-0,4-2,3-3). Rögtön ezután még egy meccset kellett játszanunk, most a földrajzilag hazai csapat ellen, akik mellesleg 5. helyen telelnek az OB I-ben. Sajnos ezen az összecsapáson vereséget szenvedtünk – ez részben a fáradtság számlájára írható: Diamonds X3M Team – Neumann-Kartal FSE 2-4 (1-3,0-1,1-0). Ezután mi végre kiülhettünk a lelátóra, és megnézhettük az utolsó meccset, amin a kartali csapat végül kis meglepetést okozva legyőzte a Krokodilokat: Neumann-Kartal FSE – Dunai Krokodilok 5-4 (1-1,3-2,1-1). Így mi egy győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zártunk, de tőlünk került ki a torna pont- és gólkirálya is. Az első meccs eredménye és az ott mutatott játék (még az enyém is) pedig igen bíztató a jövőre nézve! Hajrá Diamonds!